O nas

Montessori Edukacja zgodna z naturą dziecka

Przedszkole Montessori, to miejsce gdzie dzieciństwo jest czasem spokojnego wzrastania i podążania za wewnętrznym głosem natury, który nieodparcie popycha  je do działania. Dzieci mają czas na samodzielne odkrycia. Podążamy za dzieckiem w kierunku jego zainteresowań, za tym co rozbudza jego ciekawość,  sprawia mu satysfakcję i tym samym wspiera jego rozwój. Aktywność i dynamizm pracy dzieci, łączy się z ciszą i skupieniem.

Każde dziecko, z natury, chce ciągle uczyć się i wzrastać do granic swoich możliwości. Podczas pierwszych sześciu lat czyni to  naśladując tych którzy żyją  wokół niego.  Wszystkie czynności, które podejmuje samodzielnie rozwijają go  na różnych płaszczyznach i dają głęboką radość zachęcając jednocześnie do podejmowania kolejnych działań. Nauka sprawia mu ogromną satysfakcję, uczy się z lekkością i łatwością. Aby wspierać tę potrzebę ciągłego rozwoju, nasza placówka ma przygotowane otoczenie zarówno fizycznie jak i społecznie, zapewniając narzędzia, za pomocą których dziecko będzie mogło pracować tworząc własną osobowość.

I chociaż faktem jest, odkrycie Montessori, że dziecko łatwo i przyjemnie uczy się pisać i czytać między trzecim a szóstym rokiem życia to chyba największym osiągnięciem tej metody jest budowanie silnej,  kreatywnej i niezależnej osobowości. Dzieci nieśmiałe - pozyskują wiarę we własne siły i poczucie pewności siebie. Natomiast dzieci nadpobudliwe - stają się spokojne, pogodne i twórcze.

Zajęcia prowadzimy w formie zabawy, z wykorzystaniem ruchu, który leży u podstaw natury dziecka, dzięki czemu wyzwala się spontaniczna radość, rozwija twórcze myślenie, dziecko uczy się samodzielności i relacji z rówieśnikami.

Uniwersalność i ogromną popularność na całym świecie Metoda Montessori zyskuje poprzez możliwość tworzenia indywidualnego programu rozwoju dla każdego dziecka. Uczy się ono w swoim tempie, z uwzględnieniem możliwości i zainteresowań. Każde dziecko jest dla nas wyjątkowe i niepowtarzalne, stawiamy je w centrum, otaczając szacunkiem i miłością.

"Dziecko, któremu poświęcono więcej uwagi i opieki, wyrasta na osobę śmielszą, bardziej zrównoważoną i energiczną"
- MariaMontessori

 • Aktualności

  Rekrutacja do Przedszkola Montessori Magnolia

  Rekrutacja do Przedszkola Montessori Magnolia

 • Kontakt

  Adres: ul. Zaściankowa 46 [zobacz mapę]
  71-230, Szczecin
  NIP: 852-259-31-73

  E-mail: montessori.magnolia*!*gmail.com
  Telefon: +48 512 323 815
  Telefon kom.: +48 500 287 353
  Web: www.montessori-magnolia.pl

 • Newsletter

  zapisz wypisz

  OK

© 2019 - Centrum Edukacji Montessori Magnolia

X Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.