Cloud

O nas

Img

Rozpalanie iskry geniuszu w każdym dziecku

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie

Specjalistyczne pomoce rozwojowe Montessori, w które wyposażone są nasze pracownie, odpowiadają na potrzeby dziecka, wspierają jego samodzielność i koncentrację. Przez aktywne zdobywanie wiedzy, dzieci stają się pogodne i twórcze.

Co jest naszą specjalnością

Nasze wartości

 • Misja

  Misją naszego przedszkola jest przygotowanie dziecka do życia, stwarzając mu jak najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju, przez aktywne zdobywanie wiedzy i umiejętności w oparciu o pedagogikę dr Marii Montessori.

 • Wizja

  Wierzymy, że wczesna edukacja dziecka jest fundamentem jego dalszego rozwoju. Naszym priorytetem jest zawsze dobro dziecka, a największą wartością możliwość wzrastania w otoczeniu pełnym szacunku.

 • Filozofia

  Nauka przez doświadczenie
  Indywidualny plan rozwoju
  Obcowanie z przyrodą
  Rozwój przez ruch

10

img

Lat doświadczenia

307

img

Absolwentów

180

img

Pomocy rozwojowych Montessori

9000

img

m2 powierzchni ogrodu

Poznaj naszych pracowników

Dedykowani nauczyciele

Nasi Nauczyciele są zaangażowani w tworzenie profesjonalnego otoczenia dla dzieci, zapewniając im możliwość wszechstronnego rozwoju, w celu osiągnięcia niezależności i pewności siebie.

avatar
cloud
Anna Wojciechowska

Dyrektor/Nauczyciel

Z zawodu i pasji jestem Nauczycielką. Posiadam Dyplom Nauczyciela Montessori. W roku 2015 odbyłam staż i szkolenie dla Trenerów Metody Montessori w Houston w Stanach Zjednoczonych. Jako trener metody prowadzę szkolenia dla Nauczycieli i Rodziców, co sprawia mi wiele radości. Wspierając dzieci na drodze ich rozwoju zostałam terapeutą metody Tomatisa® a także prowadzę terapię Integracji Sensorycznej.

avatar
cloud
Grażyna Furtak

Dyrektor/Nauczyciel

Jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej. Ukończyłam Kurs Metody Montessori a także liczne szkolenia, które pomagają mi nieustannie poszerzać mój warsztat pracy. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz pracy na stanowisku dyrektora placówek oświatowych. W Przedszkolu Montessori Magnolia pełnię funkcję Dyrektora.

avatar
cloud
Anzhela Romanova

Nauczyciel

Jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej oraz nauczycielem języka angielskiego. Ważnym momentem na drodze rozwoju zawodowego był ukończony Kurs Metody Montessori, który nadał nowy kształt mojej pracy, ukierunkowany na indywidualne wsparcie każdego dziecka i tworzenie otoczenia pełnego akceptacji.

avatar
cloud
Joanna Pawłowska

Nauczyciel muzyki

Jestem absolwentką Akademii  Muzycznej w Poznaniu. Ukończyłam studia na kierunku wokalno-aktorskim z przygotowaniem pedagogicznym. Współpracuję z poznańskim Teatrem Asz, grając role w spektaklach dla dzieci i dorosłych. Prowadziłam zajęcia wokalno-terapeutyczne oraz lekcje śpiewu,które utwierdziły mnie w przekonaniu, że przez działania muzyczne i teatralne dzieci uczą się rozpoznawania emocji i empatii.

Profesjonalni i ambitni

Nasi nauczyciele - gwarancją sukcesu

Kadrę pedagogiczną Przedszkola Montessori Magnolia tworzą nauczyciele, których pracę wspomagają specjaliści, którzy tworzą zespół do spraw organizowania i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w naszej placówce. Wśród nich są: psycholog, logopeda, pedagog specjalny, terapeuci a także specjaliści i instruktorzy zajęć.

 • Nasi nauczyciele posiadają wykształcenie wyższe kierunkowe, wymagane przez MEN

 • Posiadamy odpowiednie kwalifikacje do pracy w systemie pedagogicznym Montessori.

 • Wszyscy nauczyciele i pracownicy swoją pracą, wiedzą i doświadczeniem służą dobru dziecka, poprzez budowanie przyjaznego otoczenia, w którym każdy człowiek jest indywidualnością, każde dziecko uczy się z własnym tempem rozwoju i zainteresowaniami.

 • Nasz personel podlega ustawicznemu kształceniu i systematycznej ewaluacji, wyróżnia się wysoką etyką zawodową, kreatywnością i pasją w pracy z dziećmi.