Cloud

Organizacja Przedszkola

W trosce o rozwój dziecka

Informacje dla Rodziców

 • img
  img
  Program

  Program edukacyjny i wychowawczy opracowany jest na podstawie założeń pedagogiki Marii Montessori i wytycznych podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przedszkole realizuje program poprzez pracę z materiałem rozwojowym w czasie montessoriańskiej pracy własnej oraz zajęć w kręgu dla całej grupy.

 • img
  img
  Zajęcia dodatkowe

  Dbając o wszechstronny rozwój dziecka, stworzyliśmy pakiet zajęć, które ubogacą nasz program, będą radością tworzenia, poznawania nowych możliwości a także miejscem realizacji pasji. Oferta zajęć jest stale rozwijana. Dzieci mogą brać udział między innymi w tańcach, gimnastyce, zajęciach z piłkami.

 • img
  img
  Wyjścia na dwór

  Codziennie staramy się przebywać na powietrzu minimum 1 godzinę. Jest to bardzo ważnym, zdrowotnym czynnikiem rozwoju. W przedszkolu pozostajemy, gdy temperatura spada poniżej -10 C lub nieustannie pada deszcz. Każdego dnia dzieci mają możliwość korzystać z dużego ogrodu i bogato wyposażonego placu zabaw.

 • img
  img
  Wycieczki

  Razem z dziećmi wędrujemy w poszukiwaniu przygód. Pragniemy, by dzieci jak najwięcej doświadczały. Organizujemy różne wyjścia i wycieczki, aby dzieci mogły poznawać bliżej świat natury na wyprawach do lasu, zoo lub ogrodu botanicznego oraz poznać bliżej świat kultury poprzez zajęcia w muzeach.

 • img
  img
  Grupa

  Grupę przedszkolną tworzą dzieci w wieku od 2,5 do 7 lat. Taka grupa jest naturalna, swoją strukturą przypomina rodzinę, a przebywające w niej dziecko zajmuje różne pozycje społeczne i pełni kolejne role. Starsze dzieci uczą się pomagania młodszym, kształtuje się u nich empatia i rozwija odpowiedzialność. Młodsze dzieci czerpią inspirację poprzez obserwowanie starszych dzieci. Uczą się wyrażania swoich próśb i nie czują się osamotnione.

 • img
  img
  Odpoczynek

  W Przedszkolu dzieci mogą odpoczywać, kiedy czują taką potrzebę. Po obiedzie jest czas relaksu i odpoczynku, czytanie lub czas na słuchowiska, wówczas zachęcamy (ale nie zmuszamy) dzieci do leżenia szczególnie młodsze 2-3 - latki. Jeśli dziecko jest zmęczone zasypia, jeśli nie - tylko odpoczywa; nie działamy wbrew naturze i potrzebom dziecka. Odpoczynek ma charakter relaksacyjny.

Pliki dla Rodziców

Podręcznik dla rodziców zapewnia nowym rodzicom zrozumienie misji, filozofii, zasad i procedur stosowanych w nowym centrum.


Ramowy plan dnia

Każdy dzień jest inny, a my staramy się podążać za możliwościami i potrzebami dzieci, dlatego przedstawiany plan jest ramowy.

Urozmaicone menu

Zróżnicowana dieta to gwarancja zdrowia

Przywiązujemy dużą wagę, do jakości spożywanego przez dzieci jedzenia. Dzieci jedzą dużo świeżych warzyw i owoców, a menu jest starannie przygotowane, tak, aby zaspokajało potrzeby żywieniowe dziecka przedszkolnego. Zachęcamy dzieci do skosztowania różnych potraw, ale żadne dziecko, nie jest zmuszane do jedzenia. Dzieci samodzielnie nakrywają do stołu, nakładają sobie jedzenie i sprzątają po zakończeniu. Dania są podawane w ozdobnych naczyniach – uczymy estetyki stołu, w czasie posiłku dzieci rozmawiają, uczą się dobrych manier i delektują jedzeniem. W ramach potrzeby możliwa jest indywidualna dieta.
Owoce
Warzywa
Zboża