Cloud

Organizacja Żłobka

W trosce o rozwój dziecka

Informacje dla Rodziców

 • img
  img
  Program

  Program pracy z dziećmi opiera się na założeniach pedagogiki Marii Montessori. Każdego dnia dzieci poznają świat poprzez doświadczanie, zarówno w czasie indywidualnej pracy własnej ze wsparciem nauczyciela, jak i w lekcjach prezentowanych przez opiekuna. Omawiane tematy opierają się o aktywność sensoryczną, plastyczną, ruchową, muzyczną i kulinarną. Relizujemy autorski program SensorialMath-Start.

 • img
  img
  Grupa

  Grupę żłobkową tworzą dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat. Taka grupa jest naturalna, swoją strukturą przypomina rodzinę, a przebywające w niej dziecko zajmuje różne pozycje społeczne i pełni kolejne role. Starsze dzieci uczą się pomagania młodszym, kształtuje się u nich empatia i rozwija odpowiedzialność. Młodsze dzieci czerpią inspirację poprzez obserwowanie starszych dzieci. Uczą się wyrażania swoich próśb i nie czują się osamotnione.

 • img
  img
  Odpoczynek

  Każdego dnia dzieci mają zapewniony czas na odpoczynek i możliwość drzemki. Opiekun towarzyszy dziecku w procesie zasypiania i budzenia się. Jeśli dziecko jest zmęczone zasypia, jeśli nie - tylko odpoczywa i relaksuje się; działamy w zgodzie z potrzebami dziecka.

 • img
  img
  Wyjścia na dwór

  Codziennie staramy się przebywać na powietrzu minimum 1 godzinę. Jest to bardzo ważnym, zdrowotnym czynnikiem rozwoju. W budynku pozostajemy, gdy temperatura spada poniżej -10 C lub nieustannie pada deszcz. Każdego dnia dzieci mają możliwość korzystać z dużego ogrodu i placu zabaw.

Pliki dla Rodziców

Podręcznik dla rodziców zapewnia nowym rodzicom zrozumienie misji, filozofii, zasad i procedur stosowanych w nowym centrum.


Ramowy plan dnia

Każdy dzień jest inny, a my staramy się podążać za możliwościami i potrzebami dzieci, dlatego przedstawiany plan jest ramowy.

Urozmaicone menu

Zróżnicowana dieta to gwarancja zdrowia

Przywiązujemy dużą wagę, do jakości spożywanego przez dzieci jedzenia. Dzieci jedzą dużo świeżych warzyw i owoców, a menu jest starannie przygotowane, tak, aby zaspokajało potrzeby żywieniowe dziecka przedszkolnego. Zachęcamy dzieci do skosztowania różnych potraw, ale żadne dziecko, nie jest zmuszane do jedzenia. Dzieci samodzielnie nakrywają do stołu, nakładają sobie jedzenie i sprzątają po zakończeniu. Dania są podawane w ozdobnych naczyniach – uczymy estetyki stołu, w czasie posiłku dzieci rozmawiają, uczą się dobrych manier i delektują jedzeniem. W ramach potrzeby możliwa jest indywidualna dieta.
Zboża
Zboża
Warzywa