Oferta

 

                   Szkoła Baletowa  Lisa                       

 

 Stworzdddddddd  Stworzyliśmy miejsce, w którym Twoje dziecko wejdzie w świat teatru, baśni i przygody. Balet poprzez ruch w połączeniu z muzyką kształtuje prawidłową postawę ciała, uczy gracji i wrażliwości muzycznej. To również doskonałe miejsce na wzmocnienie mięśni oraz rozwinięcie koordynacji ruchowej.  

Szkoła Baletowa, to niezwykłe miejsce, w którym Twoje dziecko poprzez analizę ruchu w połączeniu z muzyką odkryje piękno tańca klasycznego, jego unikatowe korzyści dla rozwoju wrażliwości dziecięcej.

Balet dla dzieci, jak każdy inny rodzaj tańca, uczy płynności ruchów, zręczności, wdzięku, wpływa na poprawienie koncentracji  i samodyscypliny oraz zachęca do inwencji twórczej. Dzieciom "dynamicznym" pozwala na rozładowanie nadmiaru energii, a tym zamkniętym w sobie na pokonanie własnej nieśmiałości. Uwrażliwia na muzykę, wprowadza w świat piękna.

Taniec klasyczny rozwija koordynację ruchową, ale też wspomaga leczenie wad postawy i płaskostopia podłużnego. Balet kształtuje, usprawnia i wzmacnia śródstopie.

 

Założycielem i dyrektorem szkoły jest Alisa Grudzinska: dyplomowana artystka baletu, tancerka i pedagog choreografii.

Urodzona w Kijowie, gdzie w 1999 r. rozpoczęła naukę w Międzynarodowym Centrum Choreografii. W latach 2004-2008 studentka Kijowskiej Państwowej Ukraińskiej Akademii Tańca, im. Serge Lifar, po ukończeniu, której otrzymała dyplom artysty baletu i pedagoga choreografii.  Stale podwyższa swoje kwalifikacje zawodowe, od 2012 r. kontynuuje naukę na kierunku choreografii w Uniwersytecie Pedagogicznym im. M.P. Dragomanowa w Kijowie (Instytut Sztuki). 

Brała udział w wielu międzynarodowych konkursach i festiwalach. Laureatka konkursu baletowego w Charkowie. Tańczyła w licznych spektaklach baletowych: Don Kichot, Paquita, Coppelia, Jezioro Łabędzie, Śpiąca królewna, Dziadek do Orzechów.

W 2008 r. zatrudniona, jako tancerka baletu szczecińskiej Opery na Zamku: Córka Żle Strzeżona - rola koleżanki; Magia Czarów - rola ognia; Kopciuszek - rola siostry; Dziadek do Orzechów, Wiedeńska Krew, Paria, Księżniczka Czardasza, Halka, Fairy Queen, Kraina uśmiechu itd.  

Swoje zawodowe i sceniczne doświadczenie wykorzystuje dziś także prowadząc zajęcia baletowe z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Specjalizuje się w różnych stylach tańca: klasycznym, współczesnym, historycznym i charakterystycznym. Autorka małych spektakli baletowych dla dzieci "Kopciuszek", "Czerwony Kapturek". W 2017 roku była głównym choreografem musicalu Akademia Pana Kleksa wystawianego przez Filharmonię Gorzowską.

 

Nauczyciel po nauczeniu pewnej części materiału tworzy układ baletowy złożony z różnych elementów tanecznych. Dzieci występują dla swoich najbliższych i mogą mieć wspaniałą satysfakcję z tego, czego nauczyły się w danym czasie podczas zajęć. Zwiększa się, zatem ich pewność siebie, świadomość swoich umiejętności.

Wszystkie grupy baletowe posiadają jednakowe stroje. Na pierwsze zajęcia wystarczy przyjść w wygodnym stroju. Następnie udzielamy informacji, jaki strój należy zakupić.

 

 

 • Aktualności

  Rekrutacja do Przedszkola Montessori Magnolia

  Rekrutacja do Przedszkola Montessori Magnolia

 • Kontakt

  Adres: Przecław 3 [zobacz mapę]
  72-005, Przecław 

  E-mail: montessori.magnolia*!*gmail.com

  Telefon: +48 514 618 020
  Telefon: +48 512 323 815
  Telefon kom.: +48 500 287 353
  Web: www.montessori-magnolia.pl

 • Newsletter

  zapisz wypisz

  OK

© 2019 - Centrum Edukacji Montessori Magnolia

X Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
FACEBOOK_WIDGET2