Oferta

 

"SensorialMath" - Matematyka na najwyższym poziomie!

Program, który sprawi, że Twoje Dziecko w sposób atrakcyjny i przyjemny nauczy się matematyki

To jedyny w swoim rodzaju autorski Program do nauki "Królowej Nauk". Dzięki oryginalnym pomocom rozwojowym, które kreują bogate środowisko matematyczne, dzieci rozwiną swoje naturalne zdolności i zainteresowania przy wsparciu pozytywnego, pełnego uwagi podejścia nauczycieli, posiadających kwalifikacje do prowadzenia zajęć Metodą Montessori.

Nasz Program opiera się na naukowych podstawach, które mówią, że dziecko rodzi się z naturalną zdolnością rozumienia matematyki i od chwili narodzin rozwija umiejętności matematyczne. Wyniki badań naukowych jednoznacznie potwierdzają ogromne korzyści płynące z wczesnego treningu matematycznego małych dzieci.

Wczesna nauka matematyki wpływa na rozwój części mózgu, które odpowiadają za umiejętność rozwiązywania problemów. Dzięki temu mózg dziecka przygotowany jest na zrozumienie zaawansowanych konceptów matematycznych.  Poziom umiejętności matematycznych dziecka w przedszkolu pozwala ocenić jego późniejsze osiągnięcia szkolne.

Matematyka to rodzaj narzędzia, które pomaga zrozumieć świat wokół nas oraz tłumaczy prawa natury.  Jest obecna w naturze, jak i w środowisku stworzonym przez człowieka, jest realnym i znaczącym fragmentem naszej rzeczywistości i tym samym pozwala dziecku rozwijać umiejętności niezbędne w codziennym życiu. Rodzice szukający efektywnego programu, który wspomoże sukces szkolny ich dziecka, odkryją także program, który motywuje dzieci do nauki tego przedmiotu, daje im radość i zadowolenie.

Zadbamy o to, żeby pierwsze kroki w tę dziedzinę były częścią odkrywania świata, doświadczaniem, eksperymentowaniem, a nie żmudną procedurą polegającą na wyuczeniu się na pamięć cyfr. Staramy się włączyć w to jak najwięcej zmysłów, ponieważ małe dziecko tak poznaje świat.

Ludzki umysł jest z natury matematyczny i każde dziecko ma potencjał, żeby go rozwinąć. Przez umysł matematyczny rozumiemy zdolność do logicznego i dokładnego myślenia, jak i zdolność do spostrzegania zależności między różnymi rzeczami, klasyfikowania oraz szacowania.

Dziecko w naszym Programie "SensorialMath" jest przygotowywane od początku do rozumienia pojęć matematycznych. Ćwiczenia z życia praktycznego oraz pomoce sensoryczne służą do pierwszych spotkań z matematyką. Podczas ćwiczeń praktycznych dzieci kalkulują, ile wody nalać do pojemnika albo ile pasty do butów potrzebują. Wykonują także swoje zadania w logicznym porządku. Robiąc to w sposób precyzyjny, rozwijają koncentrację, niezbędną do późniejszych zadań matematycznych. Podczas ćwiczeń z życia praktycznego dzieci budują pewność siebie oraz akceptują swoje błędy, co jest też bardzo istotne przy nauce matematyki. Podczas pracy z pomocami sensorycznymi dzieci patrzą na zależności między różnymi przedmiotami. Uczą się je porządkować ze względu na kształt, wielkość, temperaturę, a nawet zapach czy smak.

Materiały rozwojowe z zakresu matematyki, powiązane ze sobą w sposób logiczny i całościowy wprowadzą Twoje dziecko w świat działań matematycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie) na dużych liczbach, pozwolą poruszać się w systemie dziesiętnym, pokażą wiele sposobów "na tabliczkę mnożenia", a także zaznajomią w sposób atrakcyjny i przyjemny z ułamkami, figurami geometrycznymi, bryłami, ale przede wszystkim będą uczyły logicznego myślenia i rozumienia reguł matematycznych, dzięki czemu w dalszych etapach nauki matematyka będzie kojarzyła się z pasją, a nie przykrym obowiązkiem i trudnościami.

Zajęcia w autorskim Programie "SensorialMath" podzielone są na 5 etapów.

W każdej grupie materiałów obowiązuje zasada, że zanim dziecku zostanie przedstawiony symbol, poznaje ono jego reprezentację sensoryczną.

Dziecko uczy się metodami motywującymi do działania, aktywizującymi jego myślenie, zaczynając od działań, głównie na płaszczyźnie zmysłów, stopniowo przenosi się w sferę abstrakcyjną, aby na poziomie grupy piątej przejść do myślenia abstrakcyjnego, gdzie pracując z pomocami rozwojowymi działania wykonuje "w pamięci".

Formuła Programu odnosząca sukces, opiera się na założeniu, że przynosząca zadowolenie nauka jest efektywna i buduje pewność siebie. Należy pamiętać, że jest to język opisujący to, co dzieje się wokół nas, w naszym otoczeniu. A co najważniejsze, że każdy posiada umysł matematyczny, który należy rozwijać.

Zapewniamy:

 • unikatowe, wysokiej, jakości oryginalne pomoce rozwojowe Montessori do matematyki

 • zajęcia odbywające się każdego dnia, prowadzone przez wyspecjalizowanych nauczycieli

 • stworzenie indywidualnego planu nauczania dla Twojego dziecka zgodnie z jego potrzebami i możliwościami rozwojowymi, będzie pracowało tak długo, jak potrzebuje, aby przyswoić każdą partię materiału

 • każdą trudność matematyczną, nauczyciel zaprezentuje Twojemu dziecku indywidualnie, - "jeden na jeden"

 • w naszym Programie, systematycznie będziesz otrzymywał ewaluację osiągnięć Twojego dziecka

 • Indywidualne konsultacje z nauczycielem, będą drogowskazem - jak najkorzystniej wspierać jego rozwój

 

 

 • Aktualności

  Rekrutacja do Przedszkola i Żłobka Montessori Magnolia

  Trwa rekrutacja do Przedszkola. Otwarcie już w lutym 2020!

 • Kontakt

  Adres: Przecław 3 [zobacz mapę]
  72-005, Przecław 

  E-mail: montessori.magnolia*!*gmail.com

  Telefon: +48 514 618 020
  Web: www.montessori-magnolia.pl
  Terapia Web: www.terapia-magnolia.pl/

 • Newsletter

  zapisz wypisz

  OK

© 2020 - Centrum Edukacji Montessori Magnolia

X Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.