Oferta

Przedszkole Montessori

Przedszkole Montessori Magnolia to miejsce, w którym od wielu lat z powodzeniem i niezmienną pasją budujemy przyjazne środowisko dla dzieci.

Uniwersalność i ogromną popularność na całym świecie Metoda Montessori zawdzięcza możliwości tworzenia dla każdego dziecka indywidualnego programu rozwoju.

Każde dziecko jest dla nas wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego stawiamy je w centrum, otoczone szacunkiem i miłością.

Nasze przedszkole prywatne zapewnia najwyższy standard opieki oraz edukacji. Zespół tworzą zaangażowani i stale rozwijający się nauczyciele. Zróżnicowane zajęcia odbywające się w placówce umożliwiają odkrywanie indywidualnych predyspozycji i zainteresowań każdego dziecka, pomagając w kształtowaniu jego zdolności oraz charakteru. Oferta skierowana jest przede wszystkim do dzieci z Przecławia, Warzymic oraz dzielnicy Gumieńce w Szczecinie.

> W naszym Przedszkolu pracujemy pełną Metodą Montessori, w oparciu o najwyższe standardy wytyczone przez Polski Instytut Montessori.

> Nasi Nauczyciele mają certyfikaty uprawniające ich do pracy Metodą Montessori.

> Oferujemy unikatowe, oryginalne pomoce rozwojowe Montessori w każdej klasie.

> Realizujemy międzynarodowy program Montessori w zakresie edukacji najmłodszych (2, 5-6), który jest zgodny z podstawą programową i wymaganiami MEN.  

> Jako przedszkole z angielskim współpracujemy z British Council, aby zapewnić naszym dzieciom najwyższy, światowy poziom wczesnej nauki języka angielskiego.

"SensorialMath" - realizujemy autorski program stworzony z myślą o najmłodszych, aby poprzez aktywne działanie i sensoryczne doświadczenia, w sposób atrakcyjny i przyjemny dziecko poznało Królową Nauk.

> "Akademia Naukowca" - to dział programu naszej placówki, który zanurza dzieci w świecie nauki, pozwala poznać prawa przyrody poprzez interaktywne doświadczenia i eksperymenty z różnych dziedzin.

> "Mistrz Kuchni" - warsztaty kulinarne. To cykl zajęć rozłożonych w trybie trzyletnim, które wprowadzają dziecko w niezwykły świat kuchni. Dzieci pracując z prawdziwymi produktami, poznają ich wartości odżywcze, smak, zapach, kolor, a także techniki ich przygotowania i serwowania. Uczymy ponadto zasad savoir-vivre przy stole!

Plastyka - zajęcia twórczo-artystyczne, rozwijające kreatywność dziecka, pozwalające wyrazić siebie i własne emocje. Poznawanie świata barw i kształtów za pomocą różnorodnych technik plastycznych. W programie stosujemy elementy arteterapii poprzez działania sensoryczne, mające pobudzić wszystkie zmysły.

Rytmika - unikatowe zajęcia umuzykalniające, które wprowadzają w świat dźwięków poprzez zabawy rytmiczno-ruchowe, grę na instrumentach, naukę piosenek, rozwój słuchu i wrażliwości muzycznej dziecka przy zastosowaniu specjalistycznych materiałów montessoriańskich!

> Dysponujemy własną salą gimnastyczną ze sceną, oferujemy w pakiecie zajęcia sportowe ??FairPlay?, które są bardzo ważnym elementem naszej pracy. Rozumiemy, że rozwijając sprawność fizyczną dziecka, jak wykazują badania, również rozwijamy sprawność intelektualną, czyli dobrą koncentrację, pamięć oraz szybkie kojarzenie.

> Terapia - do Państwa dyspozycji jest cały blok terapeutyczny. Mamy sale do zajęć Integracji Sensorycznej oraz do terapii Metodą Tomatisa?.

> Plac zabaw - wzbogacenie przedszkolnego podwórka o huśtawki, urządzenia do wspinaczki czy karuzelę pozwoli dzieciom do woli wyszaleć się na świeżym powietrzu. Tego typu sprzęty nie tylko rozwijają ich sprawność i motorykę, ale także pozwalają integrować się z rówieśnikami.

> Ogród i sad Montessori - praca w ogrodzie, kontakt z naturą jest niezwykle ważnym elementem naszej misji. Dzieci każdego dnia przebywają w ogrodzie, gdzie mogą pielęgnować kwiaty, sadzić warzywa, zbierać je i spożywać odpowiednio przygotowane.  Nauka i wychowanie poprzez pracę w bliskości z naturą kształcą odwagę, mocny charakter oraz praktyczne umiejętności.

> Boisko do gry w piłkę.   W naszej ofercie znajduje się również pakiet zajęć dodatkowych. Każdego roku dostosowany jest do Państwa potrzeb i obejmuje m.in.:

> szkołę baletową,

> zajęcia sportowe z piłkami,

> taniec towarzyski,

> grę na bębnach afrykańskich,

> "Picasso" - naukę rysunku.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji o działalności przedszkola.

 • Aktualności

  Rekrutacja do Przedszkola i Żłobka Montessori Magnolia

  Trwa rekrutacja do Przedszkola. Otwarcie już w lutym 2020!

 • Kontakt

  Adres: Przecław 3 [zobacz mapę]
  72-005, Przecław 

  E-mail: montessori.magnolia*!*gmail.com

  Telefon: +48 514 618 020
  Web: www.montessori-magnolia.pl
  Terapia Web: www.terapia-magnolia.pl/

 • Newsletter

  zapisz wypisz

  OK

© 2020 - Centrum Edukacji Montessori Magnolia

X Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.