O nas

Napisz do nas

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź nr telefonu

Wprowadź treść wiadomości

* - pola obowiązkowe Wyślij

 Misja Przedszkola

Misją naszą jest przygotowanie dziecka do życia.

Realizujemy ją każdego dnia, dając możliwość do eksperymentowania w specjalnie przygotowanym otoczeniu. Każde dziecko jest wyjątkowe i rozwija się w bardzo indywidualny sposób.

 • Poprzez ćwiczenia życia praktycznego dziecko uczy się czynności, które będą podstawą jego samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Przykładem są tutaj takie umiejętności jak: nalewanie z dzbanka, posługiwanie się łyżką, chochlą, przyszywanie guzika, czyszczenie butów, polerowanie srebra, mosiądzu, przykręcanie śrubek, mycie okna, lustra, mycie stołu, podłogi, ubieranie się, wycieranie kurzu, odkurzanie, pranie, suszenie, prasowanie, sprzątanie po posiłku, pielęgnacja kwiatów.

 

Oprócz codziennych czynności jakie dzieci opanują pracując z materiałem rozwojowym mamy jeszcze inne korzyści. Pośrednio ukryte jest w nim przygotowanie ręki do pisania, współpraca oko-ręka (ważne przy różnych dysfunkcjach związanych z czytaniem), jak również przygotowanie do myślenia abstrakcyjnego.

 

 

 • Szczególną formą wspierającą samodzielność dziecka, a tym samym przygotowującą do życia są prowadzone w naszej placówce       warsztaty kulinarne.

 

Obejmują one takie zagadnienia jak: poznawanie owoców i warzyw charakterystycznych dla naszego regionu jak również ze świata, obieranie warzyw, owoców, gotowanie, pieczenie ciasta, dzieci poznają przyprawy oraz zioła, wekują słoiki na zimę, uczą się parzyć herbatę, robić soki owocowe, nakrywają do stołu, przygotowują kanapki, nakładają sobie na talerze w czasie posiłku, poznają sprzęt i urządzenia kuchenne, degustują z kuchni całego świata - poznają charakterystyczne potrawy dla poszczególnych kontynentów.

 

 

 • Kolejnym krokiem, który służy realizowaniu misji naszego przedszkola są warsztaty krawieckie.

W czasie zajęć dzieci uczą się używania maszyny krawieckiej, poznają kolejne ściegi, różne gatunki materiałów a także próbują się mierzyć z szyciem

 

 

Na kolejnych etapach naszej edukacji dzieci rozszerzają swoje umiejętności krawieckie, uczą się kroju i szycia. Szyją torebkę z filcu, tkają dywany, wyszywają, szydełkują i robią szaliki na drutach.

 

Warsztaty fotograficzne, modelarskie, stolarka, prace budowlane, to kolejne możliwości przygotowania do życia.

Maria Montessori podkreślała, że doświadczanie społecznych i ekonomicznych struktur, charakterystycznych dla środowiska wiejskiego stanowi z pedagogicznego punktu widzenia szczególną wartość. Nie miała w tym miejscu na myśli uczynienie z młodzieży rolników. Ale uważała, że kontakt z wiejskim otoczeniem w największym stopniu przybliża uczniom treści związane z rozwojem cywilizacji i kultury. Uprawa ziemi, wytwarzanie narzędzi, sprzętów niezbędnych do życia, w końcu wymiana i sprzedaż wytworzonych produktów to droga do zrozumienia mechanizmów rozwoju cywilizacji umożliwiającej zaspakajanie ludzkich potrzeb.

 

 • Nauka i wychowanie poprzez pracę w bliskości z naturą kształcą odwagę, mocny charakter, zrozumienie, podstawy moralności oraz praktyczne umiejętności.

Praca w ogrodzie, kontakt z naturą jest niezwykle ważnym elementem naszej misji. Dzieci każdego dnia przebywają w ogrodzie gdzie mogą pielęgnować kwiaty, sadzić warzywa, zbierać je i w konsekwencji spożywać odpowiednio przygotowane. Dzieci klas starszych obok lekcji przedmiotowych i pracy wolnej w budynku szkolnym, korzystają z praktycznej oferty pracowników - specjalistów 

 

 

W ramach tych zajęć realizują tak zwane projekty (trwają one sześć tygodni), których efekty są prezentowane w różnych formach (na przykład: wydanie płyty muzycznej, organizacja koncertu, wykonanie mebli, przygotowanie woreczków zapachowych, produkowanie świec czy mydła a także sera).

Dbamy o to, aby rozwijać potencjał dziecka na wszystkich płaszczyznach. Nauka literek i cyferek jest niezwykle ważną umiejętnością w karierze ucznia, ale to nie wszystko. Jeszcze ważniejsze jest, aby mały człowiek wzrastał w poszanowaniu godności, poczuciu bezpieczeństwa i pełnej akceptacji.

 

 

 • Aktualności

  Rekrutacja do Przedszkola Montessori Magnolia

  Rekrutacja do Przedszkola Montessori Magnolia

 • Kontakt

  Adres: ul. Zaściankowa 46 [zobacz mapę]
  71-230, Szczecin
  NIP: 852-259-31-73

  E-mail: montessori.magnolia*!*gmail.com
  Telefon: +48 512 323 815
  Telefon kom.: +48 500 287 353
  Web: www.montessori-magnolia.pl

 • Newsletter

  zapisz wypisz

  OK

© 2019 - Centrum Edukacji Montessori Magnolia

X Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.